LĂDIȚA FAPTELOR BUNE- MOȘTENIRE PENTRU GENERAȚII ÎN LOCALITATEA #SELEMET!

LĂDIȚA FAPTELOR BUNE- MOȘTENIRE PENTRU GENERAȚII ÎN LOCALITATEA #SELEMET!

21
DISTRIBUIȚI
Faptele luminate de Bunul Dumnezeu continue a fi realizate în localitatea Selemet.
Cu RECUNOȘTINȚĂ și PREȚUIRE exprimăm sincere mulțumiri domnului #GheorgheProdius, agent economic din localitate pentru această lucrare frumoasă cu înălțime de peste 4 metri din piatră realizată în locul cel mai înalt al satului „La Mămâie”, unde pe vremuri se supraveghea satul de dușmani…Bătrânii povestesc că acest loc este sfânt pentru satul nostru. Ne dorim să includem această locație cu legenda sa în traseul turistic a dacilor liberi.
Să-i MULȚUMIM MULT domnului Gheorghe Prodius pentru această donație acordată istoriei strămoșilor noștri pentru generații!🙏