FAPTELE BUNE CONTINUĂ ÎN LOCALITATEA #SELEMET!

FAPTELE BUNE CONTINUĂ ÎN LOCALITATEA #SELEMET!

1
DISTRIBUIȚI
 
Prietenii localității Selemet din Norvegia în persoana doamnei Reidun Evjan Vefald , însoțită de d-nul Håkon Vefald si soții Reidun și Kjell Oddvar, cu asistentul social d-nul Alexei Vulpe ai distribuit ajutor umanitar pentru 24 persoane vârstnice țintuite la pat și din categoria cu dizabilități din Selemet.
Acest proiect social este cu aportul mare realizat la inițiativa doamnei Reidun Vefald, care colectează resurse financiare de la voluntarii din Norvegia.
Cât noroc are satul nostru, oamenii de ajutoarele umanitare oferite de acești oameni buni și generoși ….
Mulțumim mult doamna Reidun, Mulțumim mult d-lui Håkon Vefald, Mulțumim mult tuturor OAMENILOR din Norvegia pentru dragostea, atitudinea Dumneavoastră și ajutoarele multiple acordate persoanelor vârstnice și copiilor din Selemet!
Tusen takk!